RSS
 

JEDNO SPEŁNIONE MARZENIE – Anna Kenig-Kacperska

31 lip

10514515_750326621675451_8396291191454457017_n

Kim jest Anna Kenig – Kacperska?

Wrażliwą empatyczną osobą. Pisze od dawna, na koncie ma nie tylko powieści, ale i niesamowite opowiadania, jak i baśnie.  Posiada naprawdę wybitny dorobek twórczy.

http://wydaje.pl/u/akme

1331344117


https://favoryta.com/BookStore/Details/59

Jest pełna pomysłów. Myślę, że w głowie autorki rodzą się historie nieprzeciętne i warte zapoznania się z nimi. Ja miałam przyjemność już czytać powieści Jej autorstwa, i polecam każdemu.  Możesz odszukać Ją na stronie internetowej:


http://www.akme.bloog.pl


http://wenatworcza.blogspot.com/


http://www.wydaje.pl

A teraz  napiszę o powieści zatytułowanej „JEDNO SPEŁNIONE MARZENIE.”

Czytając pojęłam, że trzeba uważać na to, o czym się marzy i dąży do realizacji. Czasem los spełnia nieoczekiwanie to, co wydawało nam się poza naszym zasięgiem. Tak właśnie stało się w przypadku z bohaterkami; Aliny i Uli.  Z tak zwanej szarej, nieco ponurej rzeczywistości przenoszą się do świata marzeń. Swoich marzeń. Dwa niemal równoległe światy i one zagubione pośród ukrytych pragnień, które nagle spełniają się. Czy to dobrze? Czasami niestety nie. A jak jest w przypadku bohaterek? No cóż, tego dowiecie się sami, jak zagłębicie się w ten świat niecodzienny, jakże odmienny i jakże ulotny – czasami ulotny- i być może uda się i wam jak i mnie się udało, pojąć że mimo trudności, spiętrzonych problemów warto uchwycić się tej niewyobrażalnej mocy marzeń. One to dodają nam skrzydła, ale to wiemy wszyscy. Prawda?

Styl Autorki, plastyczny bardzo czytelny i emocjonujący zarazem, bardzo trafił w mój gust czytelniczy. Ta powieść jak i poprzednie też mnie nie rozczarowała. Wzruszałam się i ekscytowałam, ale bywało że subtelnym opisem, językiem, Autorka prowadziła mnie rzędami słów do świata pełnego westchnień, do świata emocji jakże i mnie bliskich.

Ula i Alina kobiety tęskniące do nieuchwytnego, niezawalanego świata marzeń. Czy po odnalezieniu do niego drogi poczują satysfakcje? Czy właśnie oto im chodziło?  Odbędziemy spacer po Warszawskiej Starówce, potem poznamy zakątki krainy snów obu bohaterek, aby poprzez ich losy, ich historię dotrzeć do tajemnicy. Tajemnicy, która nie ma prawa być wyjawiona. Czy to się uda? Zapraszam do książki.

Na moim blogu odnajdziesz też recenzje, nietypowe recenzje innych powieści tej Autorki. Między innymi TRYPTYK, CHWIEJĄCY SIĘ TULIPAN i W GĄSZCZU NIEJASNOŚCI oraz OAZA SPOKOJU.

Ale polecam każdą z powieści, tej pisarki.

Z pozdrowieniem Marta Grzebuła

JEDNO-SPELNIONE-MARZENIEb

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii emocje, powieści, prawda

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz