RSS
 

KATARZYNA BONDA -POCHŁANIACZ

31 lip

KIM JEST AUTORKA?

Bonda Katarzyna

Myślę, że nie muszę specjalnie Wam Ją przedstawiać. Jedno jest i dla mnie pewne – JEST ONA POLSKĄ KRÓLOWĄ KRYMINAŁU, jak napisał Pan Z. Miłoszewski.

Ale pokuszę się mimo wszystko o przybliżenie Wam postaci tej pisarki. Wystarczy sięgnąć do Wikipedii i już wiemy, że:

Katarzyna Bonda urodziła się w 1977 roku. Ukończyła studia na kierunkach scenopisarstwo na PWSzFTviT i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie przez 12 lat pracowała jako dziennikarka kryminalna w redakcjach, m.in. Super Expressu, Newsweeka, Wprost[2], TVP S.A., Miesięcznika Zdrowie, Naj, Expressu Wieczornego i Kuriera Podlaskiego. Wykłada w szkole kreatywnego pisania w Warszawie, a także utworzyła własną szkołę i portal o pisaniu.

W 2007 roku zadebiutowała powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która zdobyła sobie uznanie i została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, a przez wydawnictwo Media Express została wyróżniona nagrodą Debiut Roku.

Do polskiej powieści kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa, którym jest psycholog policyjny Hubert Meyer. Postać ta występuje w powieściach Sprawa Niny Frank (2007), Tylko martwi nie kłamią (2010) i Florystce (2012). Napisała także dokumenty kryminalne Polskie morderczynie(2008) i Zbrodnia niedoskonała (2009, z Bogdanem Lachem)”

10494636_777473808972193_1255343730427071315_n

Pochłonęłam „Pochłaniacza” katarzyna bonda -konto FB . To kolejna z powieści Jej autorstwa, po FLORYSTCE. I cieszę się, że mam ją, jako e-book i audiobook, i wciąż mało. Teraz czas na druk. Narobię to wkrótce. {JUŻ ZAMÓWIŁAM} Opis mnie zachęcił, ale nie tylko. Czytałam kilka recenzji i zrozumiałam, że nie mogę przepuścić okazji zapoznania się z profilerką i przede wszystkim z nowością Katarzyny Bondy, Królowej Polskiego Kryminału. Byłby to niewybaczalne. I tak dałam się porwać, prowadziłam śledztwo, odkrywałam prawdę. Krążyłam po zakamarkach ludzkich umysłów a emocje piętrzyły się. Polecam Wam tę powieść, OPIS jaki znalazłam, i jaki przekonał mnie do zakupu. 652 strony czytane a potem słuchane bez przerwy. Tak odpoczywałam, odreagowywałam nocny dyżur. Sen, zmęczenie nie było ważne, ważne były losy bohaterów. Polubiłam ich, ach nie nie wszystkich, ale to zrozumiałe, gdy dobrzy i źli stanowią o istocie fabuły. Jak można polubić negatywnego bohatera, bohaterów? A może można? A teraz opis:

” Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.

Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik – były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy – chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.”

To nie jest pierwsza z powieści, jakie dane mi było czytać. Nie pierwsza tej Autorki i zapewniam; nieostatnia!

Z pozdrowieniami, Marta Grzebuła

 

STRONA AUTORSKA KATARZYNY BONDY-klik na link

537ba251b4dd4_630aaa-9035-600x300Bonda7-2

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii emocje, powieści, prawda

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz