RSS
 

W UKRYCIU – KINGA STOJ

06 sie

KIM JEST- KINGA STOJ?

Co znalazłam na Jej Fp?

Sam możesz to przeczytać na
https://www.facebook.com/pages/Kinga-Stoj-strona-autorska/514328511977752?sk=info

 ”Kinga Stoj – autorka książek Pułapka, W ukryciu, pisząca pod pseudonimem. Debiut literacki Pułapka, W ukryciu.

1237791_514328748644395_1186204547_nCYTAT- ” Książka Pułapka opowiada o życiu z osobą uzależnioną od alkoholu. O czasie, jaki musiał minąć do momentu przyznania się do choroby. O tym, jak nie zdajemy sobie z tego sprawy i o doświadczeniach, jakie temu towarzyszą. Jak wiele rzeczy potrafi się zmienić i jaki zwrot następuje w życiu osoby współuzależnionej.

Przez 22 lata borykałam się z tym problemem i nie potrafiłam go nazwać, albo co gorsze – się przyznać.Podejrzewam, że nie każdego stać na to, by zachować twarz i dalej trwać w tak bardzo zmienionym, wbrew pozorom lepszym związku. Wcale nie jest to łatwe dla współmałżonka styranego życiem, borykającego się z wieloma doświadczeniami. Na szczęście mi udaje się z tym wytrzymać i na swoje pocieszenie mam zawsze nadzieję!

Polecam tą książkę osobom, które obawiają się przyznać, że żyją obok kogoś nadużywającego alkoholu. Pierwszy krok należy zawsze do osoby współuzależnionej. Całe otoczenie będzie chować głowę w piasek i udawać, że nie ma problemu. Tylko od nas zależy czy potrafimy stoczyć bój i walczyć o swój związek – Autorka.

Książka W ukryciu Kingi Stoj, to niby pamiętnik, niby blog. Ja czułem się jak psychoanalityk, do którego przyszła kobieta z historią swojego życia i prośbą o receptę na uzdrowienie go. Niestety, nie jestem psychoanalitykiem, więc zakończyłem lekturę z gestem bezradnie rozłożonych rąk. Ale, życzę bohaterce jak najlepiej.Przeczytałam tę powieść, i muszę przyznać, ze sięga ona poprzez swoją głębie opisów w najskrytsze zakamarki czytelnika, a więc i moje. Nie sposób przejść obojętnie obok tej powieści. Nie sposób nie sięgnąć po chusteczkę, nie współczuć. A jeśli jeszcze się samemu ma pewne ciemne strony przeżyć, to tym mocniej jest się w stanie identyfikować z bohaterką. Zarówno styl jak i konstrukcja zdań  przystępność opisów wydaje się być idealnie dostosowana do akcji, choć nie nazwałabym to akcja, ponieważ kojarzy się to z fabułą sensacyjną, a ta powieść jest bardziej uduchowiona. Nie można się od niej oderwać.”

A teraz tak ode mnie;

Bohaterka z tak wielu marzeń rezygnuje, niemal z każdego by być sobą musi poddawać się tyranowi. Uwikłana w toksyczny związek usiłuje w tej matni przetrwać. Czy jej się to uda? A może jakiś cud sprawi, że jej relacje z mężem staną się inne. Że oboje  przejdą metamorfozę. Odnajdą to, co sadzili iż jest utracone. Miłość, która kiedyś ich przecież połączyła. Powieść ta, to niesamowite studium psychologiczne postaci, od bohaterki po męża. 

Gdybym miała pokusić się o podsumowanie; to od razu napiszę, iż jest to nie możliwe. Podsumowanie bólu? jak to uczynić? Cierpienia? Poszukiwanie drogi do szczęścia, spokoju? Jak w jednym, czy nawet dwóch słowach można zamknąć ból? A jak opisać potęgę wiary, siłę chęci odrodzenia?

Ja nie potrafię.

Ale jednym słowem mogę napisać, i chcę napisać tylko jedno- POLECAM

10475591_664267223650546_1338996001525854463_n

Kina Stoj i jej powieść zapadnie w moje serce. Stała mi się bliska poprzez tę powieść. I nie mogłam pozbyć się wrażenia, że nie z fikcja literacką mam do czynienia. Za bardzo realne były te opisy, zbyt wiele bólu faktów udało się Autorce zamknąć na kartach powieści. To trzeba było przeżyć, lub być pośrednio świadkiem aby tak emocjonalnie, tak autentycznie opisać to co mnie znane było z autopsji. To bez wątpienia dar nad dary. Autorka posiada ogromny potencjał empatii. I za to pragnę Jej podziękować z całego serca,

Marta Grzebuła

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Bez kategorii, emocje, powieści, prawda

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Meggie

    12 października 2014 o 18:10

    Brzmi interesująco :).